Loading...

کفسازی

کفسازی، مجموعه اقداماتی است که برای ایجاد یک سطح قابل استفاده و بادوام انجام می‌شوند. اجرای دقیق و بی نقص  این مرحله در ساخت، دارای اهمیت بسیار زیادی میباشد به دلیل اینکه کفسازی علاوه بر زیبا سازی سطوح  در مواردی از قبیل  عایق بندی (صوتی، حرارتی، کوبه ای، رطوبتی) نقش بسزایی را ایفا میکند.در ادامه مطلب با انواع کفسازی آشنا میشویم و سپس از آنجایی تخصص آوالوژی در حوزه عایق بندی صوتی میباشد ارتباط بین کفسازی و عایق بندی صوتی را بررسی میکنیم.

 

بتن سبک در کفسازی

چگالی بتن های سبک 1400 تا 1800 کیلوگرم بر مترمکعب است،‌ درحالی‌که این عدد در بتن‌های معمولی کمتر از 2240 کیلوگرم بر مترمکعب نیست بنابراین بتن های سبک وزن بسیار کمتری نسبت به سایر انواع بتن دارند.

 

فوم بتن

فوم بتن یا بتن کفی از انواع بتن های سبک است که 20 درصد آن را هوا تشکیل داده است بنابراین دانسیته بسیار پایینی دارد. از خواص فوم بتن میتوان به مواردی از قبیل خود تراز بودن وخود تراکم بودن و جریان یافتن آن اشاره کرد. علاوه بر این خصوصیات فوم بتن دارای مقامت در برابر آتش و عایق حرارتی میباشد.

 

کفسازی با پوکه معدنی

پوکه معدنی از دسته سنگ های معدنی میباشد که از سرد شدن ذرات آتشفشانی بدست می آید، پوکه معدنی دارای درصد تخلخل بالا، وزن کم و استحکام و مقاومت بالا میباشد. نحوه کفسازی با پوکه معدنی بدین صورت است که پس از کروم بندی کف اولیه، پوکه ها را به صورت متوازن فرش کرده و میکوبیم و سپس ملات سیمانی را به آن اضافه میکنیم. از مزایای پوکه معدنی میتوان به مواردی از قبیل سبک وزن بودن، استحکام بالا، عایق حرارتی اشاره کرد.

 

کفسازی و عایق آکوستیک

از جمله خصوصیاتی که در مورد انواع کفسازی اشاره کردیم عایق بودن آنهاست، اما این عایق بودن به چه معناست؟ قطعا فوم بتن یا پوکه معدنی را به دلیل جنس و شکل و وزن آنها نمیتوان به عنوان یک عایق صوتی آکوستیکی خوب لحاظ نمود.

با ما همراه باشید تا بررسی کنیم یک عایق صوتی خوب دارای چه ویژگی هایی میباشد.

 

عایق بندی صوتی

در مورد عایق بندی صوتی در کفسازی، هرچه کفسازی ما وزن بیشتری داشته باشد عایق بندی صوتی آن نیز بهتر است اما از لحاظ بحث سازه ای افزایش جرم سازه کار مطلوبی نمی باشد در نتیجه برای عایق بندی صوتی باید راه کار بهتر و نوین تری را پیشنهاد داد.

متخصصان ما در شرکت آوالوژی با تولید عایق های صوتی به صورت کفپوش های لاستیکی با ضخامت کم و وزن سبک، مشکل سنگینی سقف را بر طرف نموده، یعنی شما برای عایق بندی (صوتی) سقف خود دیگر نیاز به افزایش وزن سقف ندارید و فقط با فرش کردن عایق روی کف سازه ای خود و جدا کردن کف بتنی از کفسازی و قرار دادن عایق بین آنها عایق به صورت یک میرا گر عمل میکند و دیگر ارتعاشات ایجاد شده از بالا به پایین انتقال پیدا نمیکند.

 

 

 

 

 

.

 .