Loading...
Alt

ISOLOG i201 یک عایق صوتی کف متناسب شده با جزئیات اجرایی رایج در صنعت ساختمان ایران است. i201 به عنوان یکی از شاخص‌ترین محصولات خانواده ایزولوگ گزینه بسیار ایده‌آل ساختمان‌های در حال ساخت (تا قبل از مرحله کف‌سازی) و یا کارفرمایانی است که مایل هستند تا حداکثر عایق‌بندی صوتی ممکن را محقق نمایند. در این راستا از جمله ملاحظاتی که برای افزایش سازگاری این محصول Underscreed با فرآیندهای معمول در ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفته است می‌توان به تقویت خواص مکانیکی و نیز بهینه‌سازی نسبت عملکرد آکوستیکی به ضخامت اشاره نمود.


Alt

عملکرد ممتاز در کاهش نوفه های کوبه ای

i201 به دلیل طراحی و تولید آن بر اساس فناوری انحصاری آوالوژي دارای عملکرد ممتاز در کاهش نوفه‌های کوبه ایست و جهت استفاده در محیط‌هایی که پتانسیل انتقال سرو صدای کوبه‌ای درآن‌ها بالا است، بسیار سودمند است.

همچنین یکی دیگر از نگرانی‌های سازندگان صنعت ساختمان افزایش ارتفاع کف‌سازی و در نتیجه کاهش ارتفاع مفید در دسترس در واحدهای ساختمانی است. اگرچه اجرای کف شناور مبتنی بر استفاده از عایق i201 افزایش ارتفاع کف‌سازی را در پی دارد، ولی بهینه‌سازی‌های انجام گرفته و طراحی خاص i201 سبب شده تا با کمینه افزایش ضخامت، حداکثر کاهش درانتقال صدای کوبه‌ای به واحد زیرین محقق گردد.


Alt

خواص مکانیکی مطلوب

یکی از اشتباهات متداول در نصب عایق صدای کوبه‌ای و در نتیجه عدم رضایت از استفاده از این عایق صوتی، عدم دقت لازم در جلوگیری از بروز پل صوتی مابین کف شناور و سازه ساختمان است. از جمله دلایلی که باعث این ناهنجاری می‌شود، پارگی یا هرگونه آسیب فیزیکی مشابهی در عایق است که سبب اتصال کوتاه شده و عملکرد مطلوب صدابندی انجام شده را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. چنین وضعیتی بدلایل متعددی از جمله بی‌توجهی کاگران ساختمانی در رها کردن ابزارآلات (مانند بیل و کلنگ و غیره) یا برخی از الزامات اجتناب‌ناپذیر کارگاهی نظیر عبور چرخ دستی رخ می‌دهد. کارشناسان آوالوژی برای جلوگیری از بروز چنین وقایع ناگواری سعی کردند با اتکا بر دانش مکانیک مواد مرکب طراحی عایق را به گونه‌ای تدبیر کنند که در برابر رخدادهای سهوی اینچنینی کاملاً مقاوم باشند. ارزش این حسن طراحی زمانی بیش از بیش روشن می‌شود که بدانیم می‌توان براحتی ایزولوگ i201 را برای اندازه کردن و فرش کردن در فضاهای مختلف داخلی برش داد.


Alt

بادوام

از دیگر دغدغه‌های اغلب خریدارانi201 میزان نشست دائمی این عایق و در نتیجه ایجاد ناهنجاری بصری در کف نهایی هر واحد آپارتمانی است. در واقع اگرچه آنان مایل هستند تا از انتقال آلودگی صوتی جلوگیری کنند اما عمیقاً از اینکه الاسیسیته عایق صوتی هرگونه آسیبی به سنگ یا سرامیک آن‌ها وارد کند نگران هستند. در پاسخ به این نگرانی اولاً یادآوری می‌شود که اساس میرا کردن انواع نوفه کوبه‌ای بر مبنای همین ماهیت ارتجاعی عایق است. در واقع در این بخش یک تناقض ذاتی وجود دارد بدین معنا که هرچه انعطاف‌پذیری بیشتر، عایق‌بندی صوتی بیشتر؛ از طرفی هرچه انعطاف‌پذیری بیشتر احتمال ایجاد آسیب در کف نهایی یشتر؛ آنچه که تبلور دانش فنی در واحد تحقیق و توسعه avalogy بوده و مزیت ویژه i201 محسوب می‌شود ایجاد یک تعادل مناسب بین این دو شاخص به ظاهر متناقض است. لذا عملکرد آکوستیکی این عایق در شرایطی بسیار مطلوب است که نتایج آزمون خزش آن تحت بارهای استاتیکی و دینامیکی، جای هیچ‌گونه نگرانی را برای خریداران به جای نمی‌گذارد.

پارامترها

Alt
عایق بندی صدای کوبه ای
BS EN ISO 10140
> 24 dB
Alt
نشست طولانی مدت
< 2 mm
Alt
وزن هر رول
21 Kg
Alt
ضخامت
10 mm

کاربری در

زیر کف شناور

Underscreed

 • عایق صدای کوبه ای - عایق صوتی کف

  View Project

  اجرای عایق صوتی کف ISOLOG i201 در واحد های مسکونی 

 • عایق صدای کوبه ای - عایق صوتی کف

  View Project

  اجرای عایق صوتی کف isolog i201 در واحد های مسکونی 

 • عایق صدای کوبه ای - عایق صوتی کف

  View Project

  اجرای عایق صوتی کف isolog i201 در واحد های مسکونی